O společnosti


Společnost ATA ENGINEERING s.r.o. vznikla v dubnu roku 1997 se zaměřením na dodávky výtahových šachet s nosnou ocelovou konstrukcí. Navázala na dlouholeté know-how jednoho ze spolumajitelů v oblasti technologických celků a zdvihacích zařízení. Od samého počátku přicházela s novými technickými přístupy, postupy a technickými řešeními. Reagovala na požadavky architektů, stavitelů a hlavně na vývoj v technologiích výtahů renomovaných světových výrobců jako jsou společnosti Schindler CZ, a.s., OTIS, a.s, Thyssen Krupp Výtahy s.r.o., Kone, a.s., se kterými od počátku spolupracovala.

S rostoucími objemy dodávek změnila společnost organizační strukturu a systém komunikace. V roce 2003 zavedla systém řízení kvality dle ČSN EN ISO 9001 a v roce 2015 certifikovala provádění ocelových konstrukcí dle ČSN EN 1090. Dále certifikovala hlavní produkt společnosti (výtahovou šachtu s nosnou ocelovou konstrukcí) u renomované certifikační autority TÜV. V současné době společnost rozvíjí a zdokonaluje vlastní technická řešení, osvědčené systémové detaily a postupy tak, aby byla připravena reagovat na nové výzvy a požadavky trhu.

Společnost se zaměřuje na všechny skupiny staveb. V bytových objektech realizuje jak rekonstrukce stávajících šachet dle platných evropských norem, tak dodávky nových výtahových šachet do stávajících objektů a nových bytových projektů, na které se převážně soustřeďuje. V komerčních, administrativních, obchodních a polyfunkčních objektech se podílí na moderně ztvárněných interiérech, které svými výtahovými šachtami spoluvytváří.

V oblasti komerčních nemovitostí se podílí na realizaci těch největších projektů v ČR jako jsou OC Palladium Praha, Metropole Zličín atd. Je dodavatelem výtahových šachet pro největší světové výrobce výtahů. Partnery společnosti jsou Schindler CZ, a.s., OTIS, a.s, Thyssen Krupp Výtahy s.r.o., Kone, a.s. a další regionální dodavatelé. Díky výborným referencím těchto, ale i jiných dodavatelů výtahů úspěšně pronikáme na trhy v okolních zemích. Společnost ATA ENGINEERING s.r.o. aktivně působí na trzích Slovenska, Německa, Rakouska a Ruska.

Společnost poskytuje komplexní servis v celé fázi projektu. Zpracovává studie, projekty, vyřizuje stavební povolení, realizuje výrobu, montáž i záruční a pozáruční servis.